Čtvrtek 27. leden 2022
Svátek má Ingrid

Krušné hory - Předpovědi počasí se vyplnily. Od středních poloh Krušných hor od středy sněží. V ranních hodinách se na vrcholcích pohoří již udržovala tenká vrstva sněhu.

Silnice jsou sjízdné, mokré, po chemickém ošetření. Řidiči by měli aktuálně počítat s přeháňkami tvořenými sněhem a deštěm, místy se tvoří rovněž mlhy.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo, že je na zimu připravené od začátku listopadu po celém Česku. "Během letošní zimy se o průjezdné komunikace bude starat v rámci SSÚD ŘSD více než 700 našich zaměstnanců. Do připravených směn je zařazeno celkem 599 řidičů a 125 dispečerů. Další kapacity, především pro údržbu silnic I. třídy, jsou na zimu v pohotovosti u dodavatelských firem," uvedlo ŘSD. Připraveno je 183 sypačů a 42 univerzálních vozidel pro různé vybavení. Při velké sněhové nadílce například přijdou ke slovu mohutné frézy, schopné zvládnout i ty největší závěje. Ve skladech SSÚD je připraveno téměř 45 tisíc tun soli a solného roztoku. K nakládání soli do sypačů je připraveno 45 nakladačů.

A jak dnes bude po zbytek dne? Meteorologové hlásí zataženo, ve večerních hodinách se sněžením téměř ve všech polohách. Nejvyšší odpolední teploty okolo 0 až 4 °C. Pokud se sníh udrží, bude mokrý a těžký.

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist