Čtvrtek 9. prosinec 2021
Svátek má Vratislav

Most – V září zpřístupněné jezero Most a jeho okolí je v neustálém obležení sportovců, turistů, zvědavců i rodin s dětmi, které jezdí na místní velké dětské hřiště. A stejně jako davy lidí v pěkném počasí míří na město dotazy, týkající se třeba chybějící zeleně, odpadkových košů, autobusové linky či velkých kamenů při vstupu do vody.

Vybrali jsme devět z nich a přinášíme na ně devět odpovědí.

Chybějící odpadkové koše

V tuto chvíli je objednaných dalších 20 košů, bohužel nejsou v současné době na trhu, takže se čeká na jejich dodávku.

Málo stromů

Město Most v tuto chvíli řeší s odborem životního prostředí a s Palivovým kombinátem, jaké nejvhodnější stromy by u jezera měly být. Stromů se bude v nejbližší době sázet okolo čtyřiceti. Měly by se sázet především okolo třetí etáže pláží.

Velké kameny

Další dotaz dostává magistrát na vstupy do vody. Návštěvníkům vadí větší velikost kamenů. Přivezou se menší kamínky, aby byl přístup do jezera příjemnější.

Jak to bude s občerstvením?

V současné době se připravuje studie občerstvení na příští rok. Měly by vzniknout dva relativně velké stánky na občerstvení spolu s posezením. Připravené by měly být na příští sezonu. Bude i odpovídající sociální zázemí.

Budou k dispozici lehátka a slunečníky?

V příštím roce by měla být u jezera půjčovna lehátek a slunečníků. „Věřím, že to bude velmi oceněné a technické služby tady zařídí veškerý servis, aby tady návštěvníci mohli tyhle služby využívat,“ říká primátor Mostu Jan Paparega.

Je v plánu půjčovna sportovního vybavení?

Je mnoho dotazů na to, zda bude možné půjčit si v areálu paddleboard. Počítá se s tím do příští sezony. Jezero je ráj pro vodní sporty a město si je toho vědomo.

Pojede k jezeru autobus?

Ještě v letošním roce bude postavena zastávka MHD, tak aby od příští sezony mohla fungovat.

Bude u jezera kemp?

Ze strany Palivového kombinátu je počítáno i s výstavbou kempu.

Kdo se stará o areál pláží?

Správu celého areálu budou v průběhu celé sezony zajišťovat technické služby města Mostu a ostrahu prostřednictvím Městské policie Most.

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací