Čtvrtek 1. prosinec 2022
Svátek má Iva

Ústecký kraj, Litoměřice – Proměnit radost z pohybu v podporu lidí na konci života a o ně starající se pomáhá květnová charitativní akce nazvaná Běh pro hospic 2022. Všichni registrovaní do závodu sportují pro Hospic svatého Štěpána v Litoměřicích.

Dobré věci pomohla i Anika Kubátová z Ústí nad Labem. „Pracuji v místní nemocnici. Vím, že si pacienti zaslouží pomoc v každé jejich fázi nemoci, života. Práce v hospici je velmi psychicky a fyzicky náročná, podporu, nejen tu finanční, si určitě zaslouží všichni,“ uvedla sestra/specialistka z ústecké nemocnice.

Zdravotnice tělem i duší s dobrým srdcem se původně přihlásila na trať dlouhou tři kilometry s tím, že ji zdolá na kolečkových bruslích. „S během jsem začala teprve na konci měsíce března a stal se po tanci mým oblíbeným pohybem. S kamarády z Rozběháme Ústí nad Labem a ústeckých skupin Mattoni FreeRun postupně nabírám fyzičku. Když mi přišlo startovní číslo s tričkem, tak zdolání trasy bylo jasné. Žádné brusle, ale opravdový běh!“ dodala hrdě Anika Kubátová, která místo avizovaných tří kilometrů uběhla trasu přes pět kilometrů.

Získané finanční prostředky z Běhu pro hospic 2022 poputují na nákup dvou osobních aut pro zdravotníky. Vysportovat je potřeba 700 tisíc Kč. „Kromě lůžkové péče vyrážíme přímo k pacientům domů. Denně najezdíme desítky kilometrů. Náš vozový park má pět aut. Některá již dosluhují. Současná legislativa nutí organizace našeho typu k nákupu ekologických aut, což je velmi finančně náročné. Děkujeme za každou podporu,“ uvedla Zuzana Legnerová z oddělení PR a péče o dárce Hospice svatého Štěpána v Litoměřicích.

Virtuální Běh pro hospic 2022 odstartoval 1. května. Účastníci mohou trať od jednoho přes deset kilometrů zdolávat kdekoliv během, pěšky, na kolečkových bruslích, koloběžce, kole. Cíl akce je 30. května.

V Litoměřicích 21. května proběhne sportovní happening se společným během. Organizátoři si připravili trasy jeden, tři, šest a jedenáct kilometrů. „Tentokrát jsme se rozhodli posílit charitativní aspekt běhu a uspořádat běh bez měření pomocí čipů. Ušetřené prostředky, které bychom jinak dali za časomíru, chceme využít na přímou péči o pacienty. Rozhodli jsme se tak vzhledem ke stále se zvyšujícím nákladům na zajištění zdravotní péče i provozních nákladů. Věříme, že i v této podobě bude pro vás běh atraktivním strávením volného času, který přináší rozměr pomoci a solidarity slabším, nemocným a křehkým lidem v závěru života,“ píše se na stránkách Běhu pro hospic 2022.

Staňte se součástí akce, jež umožní nemocným trávit poslední chvíle doma s těmi, které mají rádi. „Vím moc dobře, jak je důležité, aby lidé, kteří nás opouštějí, měli možnost odejít doma, v kruhu rodinném, ale když jsou často těžce nemocní je to velmi náročné,“ uvedla na svém oficiálním facebookovém profilu Iva Kubelková, vicemiss České republiky 1996, moderátorka a herečka podporující Hospic svatého Štěpána v Litoměřicích.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist