Čtvrtek 13. srpen 2020
Svátek má Alena

Ústecký kraj - Co budete dělat o víkendu? Přinášíme vám pár tipů na akce, které se budou konat nejen ve vašem regionu.

V Mostě určitě bude za návštěvu stát nefalšovaný Africký trh, v Oseku chystají peklo a v Chomutově třeba Hubertovu jízdu. Přinášíme vám přehled několika zajímavých akcí, které se o víkendu 9. a 10. listopadu uskuteční ve vašem regionu a jeho okolí.

Lounsko

V sobotu 9. listopadu od 8 hodin můžete v Lounech zajít na Farmářské trhy a na Sýry z Létající kozy na Lounském náměstí. Čeká vás oblíbený trh s nejmenší ekologickou stopou. Kravské a kozí sýry do vaší lednice a posnídat můžete topinky se sýrem.

Chomutovsko

Hubertova jízda Chomutov 2019 vás čeká v sobotu 9. Listopadu od 11 hodin. Pořádá ji Jezdecký klub Zooparku Chomutov. Slavnostní nástup proběhne v 11:00 na Skanzenu Stará Ves, kde budou moci diváci sledovat jezdce překonávající přírodní skoky. Následuje odjezd na louky u Partyzánu, a po návratu zpět proběhne závěrečné Halali. U stáje bude možné opéct buřty a dát si teplý guláš. Večerní zábava spolu s tradičním soudem se bude odehrávat od 19:00 v Kulisárně. Těšit se můžete i na Úleťáky. Startovné je 300 Kč.

Mostecko

Mostecký Rokáč Vinohrady bude po dlouhé době hostit netradiční jazzový koncert, a to v podání skupiny Martin Rufer Quartet. Skupina má připravený svěží a energický repertoár protkaný hudebními i nehudebními vtipy, které posluchače nenechají na vteřinu chladnými. Nebudou chybět ani tóny bossa novy, funky a blues. Skupina má za sebou podzimní sérii vyprodaných koncertů v rámci Ústeckého kraje a po delší odmlce se vrací na místo, kde vloni debutovala. Koncert se koná v sobotu 9. listopadu ve 21:00 hodin v mosteckém Rokáči Vinohrady. Vstupné je 100kč.

Medúza Most zve na Africké trhy. V sobotu 9. listopadu od 10 do 16 hodin se uskuteční V Kulturním domě Medúza africký trh plný chutí, vůní a skutečné exotiky. Bude tu spousta ovoce z Afriky a Asie, například obří jackfruit, to nelepší máslové avokádo, spousta druhů banánů, mango, několik druhů mučenky, slaďoučký ananas, voňavá papája nebo nádherně barevné dračí ovoce. Ovoce tu bude i v sušené formě, těšit se můžete i na exotické koření až z dalekého Zanzibaru, extra kvalitní čokoládu, kávu a dokonce i na čerstvé kakaové boby. Zapít to můžete čerstvě vylisovanou šťávou z cukrové třtiny nebo smoothie. Akci pořádá česko-ugandský food projekt, který dováží tu nejčerstvější zemědělskou produkci, letecky, ze srdce Afriky. Vstupné neuvedeno.Litvínovský Attic zve v sobotu od 19 hodin na PEKAŘ - Litvínov "Jako vždycky, jen tak trochu akusticky" Tour. Za poslední roky koncerty Pekaře přerostly z písničkáře s kytarou do kapely, která tak trochu více přitvrdila. Tohle turné to ale bude jinak,  vlastně "Jako vždycky, jen tak trochu akusticky". Každopádně takhle jste to ještě neslyšeli a máte možnost pouze na tomto turné. Podzim 2019. Support: ADYS a LÁSKA. Vstupné 250 Kč.

Teplicko

Spolek Ulpan Teplice pořádá letos už 9. ročník festivalu dnů židovské kultury, Teplický cimes. Akce se koná pod záštitou Velvyslanectví státu Izrael a slavnostní zahájení festivalu se uskuteční v sobotu 9. listopadu v rockovém klubu KNAK. Po oficiálním přivítání návštěvníků ve 20 hodin tu vystoupí izraelská kapela Jewish Monkeys z Tel Avivu, která v Teplicích představí své fungl nové album Catastrophic Life.

Osek zve v sobotu 9. listopadu na peklo. Již podruhé. Jde o skvělou show čertů a Krampusů, při které zažijete peklo na vlastní kůži. Akce se uskuteční na louce u DDM od 17 do 20 hodin.

Kulturní zařízení města Krupka pořádá VELKÝ MAŠKARNÍ BÁL. Zveme všechny do restaurace Na Střelnici v sobotu 9. listopadu. Od 15 hodin začíná odpoledne plné zábavy. Vstupné 25 Kč. 

Občanské sdružení Přátelé Modlanska ve spolupráci s Obecním úřadem Modlany připravilo na sobotu 9. listopadu Vzpomínkovou mši svatou za Aloise Švece, který by se letos dožil 90 let. Mše se uskuteční v modlanském kostele sv. Apolináře od 17. hodin. Celebrovat ji bude Monsignor Martin Davídek, generální vikář litoměřické diecéze a hudební doprovod obstará pěvecký sbor Audiete Silete.

Restaurace Pomezí zve na Svatomartinské hody, které se uskuteční od soboty 9. do pondělí 11. listopadu. Budou začínat předkrmem, domácí paštikou se švestkami a bagetkou, polévkou s játrovými knedlíčky a nudličkami a vrcholí svatomartinskou husou s červeným zelím a variací knedlíků. Sladkou tečkou závěrem je pak domácí jablečný štrůdl. Z celého menu je možné si vybrat jen jednotlivá jídla, anebo si objednat kompletní menu za výhodnější cenu 399 korun. Doporučujeme nenechat nic náhodě a rezervovat si svůj stůl včas.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací