Čtvrtek 13. srpen 2020
Svátek má Alena

Nové Sedlo - I my chceme pomoci! Tímto mottem se řídilo deset odsouzených žen z Věznice Nové Sedlo - objektu Drahonice, které se zapojily do celorepublikového „projektu 72 hodin“.

Cílem tohoto projektu bylo v rámci tří dnů dobrovolnických aktivit zapojit co nejvíce lidí a ukázat, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho. Pro odsouzené byl naplánován na dva dny úklid okolí věznice a cesty od kostela v obci Libyně k Vochlické rozhledně. Ještě než akce proběhla, povedlo se navázat kontakt s Občanským sdružením za záchranu kostela sv. Jiljí v Libyni, které pečuje i o zmíněnou rozhlednu.

Po sdělení plánu věznice byla na straně sdružení neskrývaná radost. "Obdrželi jsme klíče od kostela a také od rozhledny. Počasí nám naštěstí přálo, a tak odsouzené uklidily prostor samotné rozhledny a také jejího okolí, včetně posekání trávy a nařezání dřeva k ohništi," řekl zaměstanec vězeňské služby ČR ve věznici v Drahonicích Michal Charvát. Cestou zpět ještě odsouzené posbíraly odpadky podél cesty.

"Představitelé Občanského sdružení byli prací odsouzených nadšeni, ponechali nám klíče a domluvili jsme se na dlouhodobé spolupráci, při které budou odsouzené pomáhat s obnovou kostela a pečovat o rozhlednu. Na druhou stranu budeme zváni na kulturní akce pořádané sdružením v prostorách kostela a rozhledny," uzavřel Michal Charvát.

1311veznice2

1311veznice1

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací