Neděle 1. listopad 2020
Svátek má Felix

Lounsko - Nejspíš jinou představu o výsledku svého snažení měl 31letý muž z Lounska. Policisté ho viní, že v srpnu měl ve večerních hodinách přelézt oplocení rodinného domu v ulici Kovářská v Žatci a poté se z pozemku patřícího k domu pokusit odcizit zaparkované nákladní vozidlo zn. Mercedes Benz Vito.

Dotyčný měl do auta vniknout neuzamčenými dveřmi a prohledat ho. Zřejmě s ním zamýšlel odjet, protože popojel po dvoře. Daleko se ale nedostal, vozidlo se zastavilo o obrubník u záhonu.

Když už se mu s vozidlem nepodařilo odjet, tak ho alespoň poškodil. "Podle zjištěných informací měl například ulomit zadní stěrač, plastový kryt volantu a do volantu zapíchnout nalezený šroubovák. Předběžně byla takto způsobená škoda vyčíslena na částku 5 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Poté, co vozidlo opustil, měl se ještě pokoušet otevřít uzamčené zadní vchodové dveře do rodinného domu. Ani tato snaha mu nevyšla, tak z místa odešel.

K jeho smůle mu na pozemku vypadlo pouzdro s dokumenty a potvrzením o ztrátě občanského průkazu. Policisté při ohledání místa zmíněné pouzdro nalezli a ve spojení s dalšími důkazy tak ustanovili osobu podezřelého.

"Vyšetřovatel tento týden zahájil trestní stíhání muže pro trestné činy porušování domovní svobody, poškození cizí věci a krádeže ve stádiu pokusu. Pokud bude jeho vina prokázána u soudu, může mu být uložen až tříletý trest odnětí svobody," dodala policejní mluvčí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací