Úterý 19. červen 2018
Svátek má Leoš
Archivováno

Lounsko - Kriminalisté sdělili 33letému muži obvinění z trestného činu Padělání a pozměnění veřejné listiny. Dle jejich šetření měl upravit údaj na dokumentu Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti.

Jelikož si chtěl nejspíš prodloužit pobyt mimo pracoviště, upravil datum o jeden den. Přišel by si asi sice pouze na 500 korun a i když k vyplacení finanční částky nedošlo, přesto se dopustil protiprávního jednání a teď mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Podobně si měla počínat 32letá žena, která si chtěla zřejmě finančně polepšit. Podle pracovníků kriminální služby pozměnila datum o dva dny na Rozhodnutí o vzniku potřeby ošetření.

"Částka přesahující 800 korun kvůli včasné kontrole vyplacena nebyla, ale podstata trestného činu Padělání a pozměňování veřejné listiny byla naplněna. Policisté sdělili obvinění a ženě hrozí také trest odnětí svobody až na tři léta," uvedla policejní mluvčí Irena Pilařová.

Kriminalisté zjistili, že i třetí případ měl téměř stejný scénář, tentokrát ale nešlo jen o pár stovek. Dvaatřicetiletý muž si mohl díky falšování údajů přijít na téměř 4 tisíce korun. Na neschopence zfalšoval datum skončení pracovní neschopnosti o deset dní.

"Prostřednictvím svého zaměstnavatele předložil rozhodnutí okresní správě sociálního zabezpečení. Ani tentokrát k vyplacení částky nedošlo a muži bylo sděleno obvinění za totožný trestný čin," dodala mluvčí.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací