Pondělí 17. prosinec 2018
Svátek má Daniel

Lounsko - Během sedmého týdne tohoto roku na lounském okresu řešili policisté 22 dopravních nehod. Lehké zranění při nich utrpěli čtyři lidé. K těžším následkům na lidském zdraví naštěstí nedošlo. Celková škoda způsobená karamboly se vyšplhala až na 1 373 500.

"Jako hlavní příčina dopravních nehod opět vévodil způsob jízdy s číslem 10. Další v pořadí bylo nedání přednosti v jízdě – 6krát, 2krát nepřiměřená rychlost a jednou byla uplatněna technická závada. Ve třech případech nebyl střet zaviněn řidičem, ale vina se přičítá zvěři. Za celý týden policisté nezjistili při řešení dopravních nehod u řidičů přítomnost alkoholu," uvedla policejní mluvčí Irena Pilařová.

Z tohoto výčtu kolizí vozidel se jich jen o víkendu odehrálo 5. Téměř všechny střety se zraněním byly právě v těchto dnech, lehce se zranily 3 osoby. "Celková majetková škoda dosáhla částky 346 tisíc korun. Nepřiměřená rychlost a nedání přednosti se na srážkách podíleli vždy 2krát. Způsob jízdy byl jako příčina dopravní nehody jen v jednom případě," dodala mluvčí.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací