Pondělí 25. březen 2019
Svátek má Marian

Žatec – Nejen kamiony přepravují zboží z továren v průmyslové zóně Triangle mezi Žatcem, Mostem a Chomutovem. Ve čtvrtek dopoledne tam funkci nákladního stroje převzal také vrtulník.

!-- Kontextová reklama Sklik -->

Helikoptéra přistávala u jedné z továren zabývajících se výrobou interiérových dílů do automobilového průmyslu. Jednalo se o vrtulník Augusta AW 109S německé přepravní společnosti Heli Transair. Že je taková doprava opravdu expresní, dokládá přepravní rychlost helikoptéry, která dosahuje 260 kilometrů v hodině. Dolet má něco přes šest stovek kilometrů.

Pomocí vysokozdvižného vozíku do stroje narovnali zaměstnanci několik krabic, a ten pak za dohledu desítek lidí, kteří si jej natáčeli, odletěl.

Zóna Triangle je na místě někdejšího vojenského letiště, je jednou z pěti volných strategických průmyslových zón v České republice. Z celkové využitelné plochy o výměře 364 hektarů je v současné době k dispozici 84,98 hektarů pozemků

0811vrtulnik2

0811vrtulnik3

Foto: čtenář

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací