Pondělí 20. květen 2019
Svátek má Zbyšek

Louny - V sobotu uplyne týden od smrti malého Marečka z Loun, který by v březnu oslavil třetí narozeniny. Ačkoliv kriminalisté neuvedli přesnou příčinu chlapcova úmrtí, Lounští viní z jeho smrti přítele matky. Lidé se na sociálních sítích bouří a pod fotografiemi otčíma i matky každou minutu přibývají nenávistné komentáře.

Na Facebooku vznikají i další skupiny, kde lidé dvojici veřejně pranýřují a přejí jim jen to nejhorší. Chystají se dokonce vydat na lounské náměstí a společně zapálit svíčku jako vzpomínku na Marečka. K události se stále připojují další a další lidé. Sraz je na Mírovém náměstí v neděli ve 14 hodin.

Sociální sítí koluje také petice, která žádá pro oba rodiče co nejpřísnější tresty. "My, zde podepsaní, žádáme orgány činné v trestním řízení o řádné vyšetření případu a o udělení nejvyššího možného nepodmíněného trestu pro J.K. a S.T. za týrání dítěte s následkem smrti, ke kterému došlo v únoru 2019," stojí v petici, která získala už deset tisíc podpisů. Podle autorky petice týral obviněný mladík syna své přítelkyně tak dlouho, až chlapeček zemřel. "Matka jen přihlížela v obavě, že by mohla přijít o svého přítele a nechala syna v bolestech a utrpení pomalu umírat," píše dále v petici.

Mladý muž, kterého kriminalisté zadrželi ještě téhož dne, kdy chlapec zemřel, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví a týrání a nyní čeká na soud ve vazbě. "Kriminalisté si vyžádali znalecké posudky a v dané věci musí počkat na jejich výsledky," uvedla naposledy k případu krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací