Čtvrtek 1. prosinec 2022
Svátek má Iva

Ústí nad Labem – Červené světlo letadla se vrývá do noční tmy. Přeslechnout nelze dunivý zvuk motorů. Nad Ústeckem proběhl ve čtvrtek 17. března 2022 v pozdních večerních hodinách cvičný let armádního letounu.

„Jednalo se o cvičný let z 21. základny taktického letectva v Čáslavi. Tyto lety po celé České republice probíhají pravidelně,“ uvedla za Armádu České republiky plukovnice Magdalena Dvořáková.

Na telefonní dotaz, zda je možné o cvičných letech informovat veřejnost předem, Magdalena Dvořáková doplnila: „Chápeme větší citlivost veřejnosti v této době na pohyb armádních složek, ale z taktických a bezpečnostních důvodů nelze veřejně o těchto cvičných letech předem informovat. Nikdy jsme tak nečinili ani v minulosti.“

Čtenáři, tvořte s námi zpravodajství z Ústecka. Námět s krátkým popisem události nám můžete zaslat do zpráv naší facebookové stránky nebo využít e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Redakce ho prověří a o výsledku bude informovat na svých stránkách.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist