Úterý 20. únor 2018
Svátek má Oldřich

Louny - Město Louny v letošním roce investovalo celkem 44 000 Kč do bezpečnosti silničního provozu na obchvatu Loun v úseku silnic I/28 a I/7. V úseku Louny/Mělce – Sulec/Panenský Týnec, budou instalovány zčásti pachové ohradníky a zčásti optická zradidla proti srážkám se zvěří.

U pachového ohradníku jde o metodu odpuzování divoké zvěře od určitého místa nebo oblasti pomocí speciální pěny, napuštěné pachem predátora (nejčastěji člověka, medvěda, rysa nebo vlka). Vzhledem k tomu, že pachový ohradník ve formě pěny se musí po určité době obnovit, bude v tomto úseku instalován i ohradník formou optického zradidla.

Optická zradidla využívají odrazu světla z jedoucího automobilu a světelný paprsek odrážejí do okolí komunikace. Instalací obou forem zradidel dojde ke snížení možnosti zvěře vstoupit v rizikových úsecích do silnice.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | e-lounsko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací