Čtvrtek 22. duben 2021
Svátek má Evženie

Všehrdy – Odsouzený muž z věznice ve Všehrdech v době nouzového stavu nezahálel a vytvořil v rámci programu zacházení modely historických budov České republiky.

Čas ve výkonu trestu odnětí svobody plyne pomalu, monotónně, a to zvlášť v době Covidu-19, kdy odsouzení nemají možnost opouštět prostory věznice. Proto se někteří odsouzení vrací ke svým koníčkům z doby dětství a dřívějšího života před uvězněním. Sestavování papírových modelů může být právě takový příklad.

Jeden z odsouzených, zařazený v nízkém stupni zabezpečení věznice s ostrahou, si z domova nechal zaslat papírové modely známých českých památek, které pak ve svém osobním volnu sestavil a věnoval je jako výzdobu pro věznici. Jedná se o modely Státního hradu Karlštejna, Zámku Hluboká nad Vltavou a Chrámu svatého Víta. Práce na každém z nich zabrala tomuto odsouzenému několik týdnů intenzivní práce.

Kromě českých památek vytvořil i modely historického tanku sovětské armády a automobilu německého Wehrmachtu z doby druhé světové války.

Vzhledem k blížícímu se termínu jednání o podmíněné propuštění tohoto odsouzeného se asi řady modelů ve Věznici Všehrdy dále nerozšíří, ale i tyto čtyři jsou důkazem, že kdo si hraje, nezlobí.

foto

2802vsehrdy

2802vsehrdy2

2802vsehrdy3

2802vsehrdy4

2802vsehrdy6

2802vsehrdy7

2802vsehrdy8

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací