Úterý 5. červenec 2022
Svátek má Cyril a Metoděj

Most - Vernisáž prodejní výstavy fotografa české přírody Radima Hlaváče se uskutečnila ve čtvrtek 19. května 2022 v budově B Krajské zdravotní – Nemocnice Most. Snímky je možné si v nemocničním atriu prohlédnout do konce června.

Radim Hlaváč se na fotografii přírody a hlavně zvířat zaměřil v roce 2016, jeho snímky se začaly brzy umisťovat mezi nejlepšími a v roce 2019 se stal ambasadorem společnosti Olympus. Jeho práce je k vidění na výstavách od Austrálie po Spojené státy americké. V dubnu byly jeho fotografie vystaveny v atriu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, další sérii snímků si teď mohou prohlédnout a zakoupit lidé v Nemocnici Most.

„Vítáme každou aktivitu, která zlidští prostředí nemocnic, které v posledních dvou letech zažily kvůli covidu poměrně zásadní změny. Aktuální výstava v mostecké nemocnici je prodejní, výtěžek bude upotřeben na zdejším anesteziologicko-resuscitačním oddělení. Rádi bychom se s panem Hlaváčem domluvili i na dalším pokračování v jednotlivých odštěpných závodech naší společnosti,“ uvedl generální ředitel Krajské zdravotní MUDr. Petr Malý, MBA.

„Jsme rádi, že jsme výstavu fotografií mohli uspořádat a autorovi výstavy, panu Hlaváčovi, děkujeme. Vystavené snímky jistě potěší pacienty i návštěvy, které do nemocnice přicházejí,“ doplnil ředitel Nemocnice Most Ing. Pavel Markalous.

„Je pro mě až překvapující, jak krásné snímky je možné v okolí Mostu nafotit. Děkujeme za krásnou výstavu i za to, že výtěžek může být využit na nákup lékových stolků pro pacienty na ARO,“ dodal primář Anesteziologicko-resuscitačního oddělení mostecké nemocnice MUDr. Miroslav Peleška.

edeniky 3152

Prodejní výstava v mostecké nemocnici. Foto: KZ

„Dnes zahajujeme mou druhou výstavu v nemocnici Krajské zdravotní. Budu rád, když fotky rozzáří oči pacientů, kteří tak mohou přijít na jiné myšlenky,“ uzavřel autor fotografií Radim Hlaváč.

Každá z vystavených fotografií Radima Hlaváče je odrazem trpělivosti a citu pro perfektní záběr fotografa, který se soustředí na českou přírodu. Nejraději fotí bezobratlé, hmyz, ptáky a veverky. Právě veverky jsou hlavním tématem výstavy v mostecké nemocnici.

Vystavené fotografie jsou vytištěny na plátno a prodejní cena každé z nich činí 3 000 Kč. Vybrané peníze následně využije ARO mostecké nemocnice. Plátna si zájemci mohou prohlédnout přímo v nemocnici, ve fotogalerii na webu Krajské zdravotní či na facebookové stránce společnosti. Kontaktní osobou pro prodej je Tereza Komanová, tel. 477 112 030, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist