Úterý 15. říjen 2019
Svátek má Tereza

Louny - Od úterý je zdarma k dispozici pro občany Loun nový městský časopis „Z Loun“. Pilotní číslo má úctyhodných 40 stran a podtitulem je Léto v Lounech. Louny tak mají svoji tiskovinu poprvé po 25 letech.

„Naším cílem bylo nabídnout Louňákům, co se v našem městě děje a poskytnout jim informace, které se jim o prázdninách budou hodit. Zpravodaj města má přinášet zprávy pro místní, ne být hlásnou troubou radnice a to se nám snad podařilo,“ komentuje pilotní projekt časopisu starosta Loun Pavel Janda.

Pilotní číslo časopisu nepřineslo zvýšené nároky na rozpočet města. Náklady na časopis byly uspořeny z kapitoly rozpočtu starosty – nedojde k plánovanému nákupu nového auta. Časopis bude distribuován zdarma. Nultého čísla jsou 2 tisíce kusů a vyzvednout si ho můžete například v Městském informačním centru. Do budoucna se uvažuje o větším nákladu v počtu 4 tisíc kusů.

Mnoho lidí, většinou zralejšího věku, nám dlouhodobě připomínalo, že Louny (na rozdíl od jiných měst a obcí) nemají svůj časopis a že tedy lidé často ani nevědí, co město připravuje.

K základním informacím o akcích, pořadech, soutěžích atd. ovšem lidem slouží Kulturní a sportovní měsíčník, který Město Louny finančně podporuje.

Nový magazín tedy není klasickou městskou tiskovinou, ale měl by být. „Přáli bychom si, aby se tento občasník stal čtením, které neskončí už 2. den v koši, a doufáme, že lounským občanům všech generací udělá i radost,“ komentoval první vydání místostarosta Vladimír A. Hons.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací