Sobota 7. prosinec 2019
Svátek má Ambrož a Benjamín

Ústecký kraj – Přehled toho nejzajímavějšího a nejdůležitějšího z Ústeckého kraje za uplynulý týden přinášíme v našich komentovaných zprávách.

Pokud chcete vidět zpravodajství mezi prvními, dejte odběr našemu kanálu na youtube a nezapomeňte označit zvoneček, aby vám žádné naše nové video neuteklo. Najdete jej zde.

Dopravu mezi Mostem a Litvínovem zkomplikoval v sobotu nález staré letecké pumy. Do doby, než ji úspěšně deaktivoval policejní pyrotechnik, se nesmělo projíždět v okolí chemičky. Řada řidičů ale upozornění a uzavřenou silnici ignorovala. Více píšeme v tomto článku.

Generál Custer v podání oblíbeného herce Václava Vydry vedl v Březně u Chomutova jezdecké tažení kavalerie v bitvě u Malé padající vody. Konala se tam oblíbená a jedinečná akce: Poslední indiánské války. Padaly výstřely z děl, salvy z pušek, hořely stany. Přišly se podívat stovky diváků. Více píšeme v tomto článku.

Nečekané se stalo skutečností. Hornická krajina Krušnohoří se dostala do světového seznamu dědictví UNESCO. Jednou ze součástí je také Hornická krajina Krupka. Hornický region Krušnohoří / Erzgebirge tvoří 22 součástí. V Ústeckém kraji je vedle Krupky ještě Hornická krajina Mědník na Chomutovsku. Více píšeme v tomto článku.

Řidiči na jediné přístupové komunikaci mezi Litvínovem a Mezibořím na Mostecku musejí počítat na několik měsíců s omezením. Začala zde stavba chodníku mezi oběma městy. Součástí bude vybudování přechodů pro chodce a jejich osvětlení. Práce potrvají několik měsíců. Povolení k částečné uzavírce silnice je vydáno do konce listopadu letošního roku. Více píšeme v tomto článku.

A teď ještě jednou zpátky do Krušných hor. Jejich část na Teplicku a Mostecku vstoupila do léta s novinkou: Na vodním díle Fláje se otevřelo nové centrum pro turisty. Najdete ho přímo na hrázi nad vodou. Pro zaregistrované návštěvníky je připravena i prohlídka vnitřku unikátní duté hráze. Otevřeno je každý den kromě pondělí a úterý. Více píšeme v tomto článku.Po několika dnech snížili meteorologové výstrahu před zvýšeným nebezpečím požárů. Ty mohou v suchém počasí páchat značné škody a ohrožovat životy. Trojnásobně v poslední době vzrostl počet výjezdů hasičů. Jeden z velkých požárů, odkud jsou naše záběry, ničil les na Děčínsku. Uvidíme, zda víkend přinese další slibovanou vláhu. Více píšeme v tomto článku.

Ptáte se, jestli rostou? Ne houby, na ty je opravdu moc sucho, ale borůvky. Vyrazili jsme do tradiční oblasti, která jim přeje, na sever Plzeňska. V okolí Žihle jsou borůvčí plné lesy. Borůvky jsou letos ale drobné. Pokud se s nimi nechcete sbírat, můžete si je koupit. Litr se prodává u silnic v Ústeckém kraji za 80 korun. Více píšeme v tomto článku.

A na závěr naše pozvánka na víkendový výlet, která nás zavede na Podbořansko. Nebo možná lépe – nad Podbořansko. Na vršku nad obcí Kryry se tu tyčí, jako maják v moři a i tak trochu vypadá, Schillerova rozhledna. Pochází z roku 1906 a když jí bylo sto, prošla rekonstrukcí. Z plošiny ve výšce dvaadvaceti metrů uvidíte na Doupovské a Krušné hory a dohlédnete i na České středohoří. Otevřeno je během sobot a nedělí od 12 do 16 hodin.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-lounsko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací