OBRAZEM: Nejlepší sportovci z postoloprtské základní školy převzali ocenění za své výkony
Louny

Postoloprty - Každoročně na základní škole v Postoloprtech probíhá soutěž ve sportování, ze které vzejdou ti nejlepší sportovci a třídní kolektivy. I letos tomu nebylo jinak a soutěž dopadla následovně.

Druhý stupeň školy navštěvuje 186 žáků, z toho se do soutěže zapojilo 168 dětí. To je počet žáků, kteří získali alespoň jeden bod. Celkem se do aktivit zapojilo všech 10 tříd. V srpnu 2017 na první předmětové komisi bylo plánováno 79 soutěží, z toho 4 byly zamítnuty vedením školy, osmi se žáci neúčastnili, jelikož nesložili odpovídající družstvo.

Stejný počet byl i vynechán, jelikož se škola dohodla s ostatními školami, že místo oblastního kola uspořádají rovnou okresní a tři soutěže museli zrušit. A to lednové plavecké závody, které časově nestíhali, triatlonový závod, který byl sice netradiční a oblíbený pro „přespolní“. Pravidelně se ho účastnili triatlonisté z Berouna, Karlových Varů, Slaného apod., ale postoloprtští občané se o něj nezajímali. A poslední zrušená soutěž byla vždy pořádána lounským Prosenem a z důvodu absence bazénu v Lounech se tedy závod nekoná.

V deseti případech počítali postoloprtští žáci s postupem do vyšších soutěží, ať již okresní či krajské kola, ale samotný závod se nepovedl a tudíž nepostoupili. V letošním školním roce pořádali i většinu asociačních soutěží. Celkem se zúčastnili 49 aktivit, z nichž 44 pořádala naše škola. Ty mají charakter od oblastních kol až po republikové soutěže. Nezvládnou zatím pořádat Pohár rozhlasu – atletickou soutěž. Jinak je škola schopná pořádat úplně vše. Je na všechny aktivity plně vybavena.

Sportovní soutěž dopadla následovně. Vítězem mezi jednotlivci a titul nejlepšího sportovce školy si odnáší Ondřej Panovský z 8. A (151 bodů). Na druhém místě skončila Tereza Mezerová z 8. A (151 bodů). Třetí příčku obsadila Kateřina Löffelmannová z 8. B (150 bodů). V případě rovnosti bodů rozhodovalo lepší umístění v disciplínách Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Absolutním vítězem mezi třídami je 8. A (1195 bodů) s třídní učitelkou Mgr. Monikou Schubertovou. Na druhém místě skončila 7. B (922 bodů) s třídní učitelkou Ing. Janou Altmanovou. Na třetím místě se umístila 8. B (908 bodů) s třídním učitelem Mgr. Milanem Süssem.

Pořadí podle jednotlivých kategorií v soutěži jednotlivců

mladší žákyně: 1. Bláhová Kateřina (7. A), Urbánková Anežka (7. A), Kašparová Věra (7. B)
mladší žáci: 1. Urbánek Václav (7. A), 2. Jelínek Josef (6. B), 3. Kneblík Jakub (7. B)
starší žákyně: 1.Mezerová Tereza (8.A), 2.Löffelmannová Kateřina (8.B), 3.Minaříková Valentýna (8.B)
starší žáci: 1. Panovský Ondřej (8. A), Červeňák Daniel (8. A), Volánek Tomáš (8. A)

Nejvšestrannějšími sportovci naší školy jsou Valentýna Minaříková (8. B), Mezerová Tereza, Ondřej Panovský (8. A), Kateřina Löffelmannová (8. B). Největšího zlepšení v pořadí oproti loňskému roku dosáhl Stanislav Pek (8. B), který se zlepšil o 135 míst, Tomáš Volánek 8. A (zlepšení o 113 míst) a Ladislav Kafka (8. A), který se zlepšil o 85 míst.

Jelikož je soutěž pořádána Centrem sportu, které má za cíl smysluplné trávení volného času dětí, tzn. odpolední aktivity. Tak v posledních letech vyzdvihují i žáky, kteří navštěvují právě kroužky Centra sportu při ZŠ Postoloprty.

Ocenění převzali tito sportovci

hrajeme si na atletiku: Kulichová Klára, Blecha Petr, Náthalie Frommelt, Schubertová Ella, Polcar Matouš (MŠ).
atletika: Adam Pfertner (PT), Jana Tichá (2. A)
moderní gymnastika: Michaela Mezerová (4. A), Monika Škopová (4. A)
postoloprtské mažoretky: Michaela Záhořová (8. B), Nela Hrdličková (6. A), Natálie Fridrichová (3. B)
florbal: Jan Ibl (7. B), David Pleva (6. B), Kalousek Matěj (4. B), Jiří Horsica (5. B)
stolní tenis: letos nikdo nezvolen
karate: Josef Pilmajer (5. B), Rajn Daniel (3. B)
plavání: Renáta Kotulová (3. A), Rajm Pavel (2. A)
fotbal – futsal: David Svoboda (5. A), Lukáš Sivák (7. S)
mažoretky BezeVšeho: Nikola Bílková (4. B)